وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

آرامش بازار مرهون همکاری شهروندان است

از 29مهر لغایت 5آبان ماه سال جاری در مجموع 2 هزارو236 مورد بازرسی در سطح استان صورت گرفته است

رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: از 29مهر لغایت5آبان ماه سال جاری در مجموع 2 هزارو 236 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است

فرزاد سردارزاده با بیان کشف 55 مورد تخلف در این بازرسی هاخاطر نشان ساخت، در این رابطه48 فقره پرونده برای واحد های متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.

وی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت میباشد که در این پرونده ها در مجموع 90 میلیون و 446 هزار و310 ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است .

رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان 68 مورد گزارش مردمی دریافت ودر رسیدگی به آنها 21 مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

سردارزاده در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و.... واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن 124 و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستانها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.