وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

طراوت بازارها با استمرار نظارت هوشمند ماندگار می شود

از 9 دی ماه لغایت 15 دی ماه سال جاری در مجموع یک هزار و 971مورد نظارت و بازرسی در استان انجام گرفته است.

 رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: از 9 دی لغایت 15دی ماه سال جاری در مجموع یک هزار و 971مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است

فرزاد سردارزاده با بیان کشف 73 مورد تخلف در این بازرسی هاخاطر نشان ساخت، در این رابطه65فقره پرونده برای واحد های متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.

وی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت میباشد که در این پرونده ها در مجموع 244میلیون و 975 هزار و660ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است .

رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان 83مورد گزارش مردمی دریافت ودر رسیدگی به آنها 23مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

سردارزاده در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و.... واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن 124 و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستانها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.